Aby jak najlepiej zdiagnozować błędy żywieniowe, które przeszkadzają Ci w osiągnięciu celu na 3 dni przed pierwszą wizytą zostaniesz poproszony o sporządzenie dzienniczka żywieniowego. Co powinno się w nim znaleźć? Przede wszystkim spis produktów, które spożywałeś, godziny posiłków i ilość napojów. Podczas prowadzenia dzienniczka żywieniowego istotna jest szczerość: nie zapominaj o zapisaniu przekąsek (słodycze, ciastka), dosładzaniu napojów, oraz ilości tłuszczów dodawanych do posiłków (masło, olej zużyty do smażenia itp.)

O co może zapytać dietetyk?

Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadzi z nami wywiad żywieniowy, który ma na celu określenie sposobu naszego odżywiania, popełnianych błędów i ewentualne ich wyeliminowanie.  Usłyszymy także pytania o naszą pracę, aktywność fizyczną, przebyte choroby czy też przyjmowane leki. Wszystko to ma wpływ na ustalenie planu żywieniowego, dlatego ważne jest poinformowanie dietetyka o wszelkich dolegliwościach czy preparatach, które przyjmujesz. Przed pierwszą wizytą zastanów się również, jaki jest Twój cel- wtedy łatwiej będzie opracować plan żywieniowy.

Jaki badania zabrać ze sobą?

Jeżeli posiadasz aktualne badania (min. 1 miesiąc) poprosimy Cię o okazanie ich na wizycie. Istotna będzie tutaj morfologia krwi, lipidogram, ASPAT, ALAT, TSH, glukoza oraz podstawowe badanie moczu. Jeżeli nie masz aktualnych badań na pierwszej wizycie razem z dietetykiem ustalicie, jakie będą niezbędne do poprowadzenia kuracji.

Jak przebiega wizyta?

Po przeprowadzonym wywiadzie dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała na profesjonalnym analizatorze, oznaczy poziom tkanki tłuszczowej, nagromadzenie wody, masę mięśni i procent tłuszczu wisceralnego. Zmierzy również Twoje obwody i dokona pomiary fałdów skórno-tłuszczowych. Na tej podstawie dietetyk będzie wiedział, jakie konkretny plan dietetyczny wdrożyć.

Po poznaniu składu Twojego ciała i sposobu odżywiania się dietetyk będzie mógł przedstawić Ci wstępne zalecenia żywieniowe. Ponieważ każdy jadłospis jest ściśle zindywidualizowany i poświęcamy na niego wiele godzin, otrzymasz po na wizycie kontrolnej po tygodniu. Do tego czasu zostaniesz poproszony o wdrożenie przedstawionych wstępnych zaleceń.